Single blog

Vokiečių dienos Kaune Kauno ir Lipės apskrities bendradarbiavimui 30

Vokietijoje jau daugiau nei 15 metų, organizuojama sąžiningos prekybos savaitė. Šis renginys, kurio moto „Vienodos galimybės sąžiningos prekybos pagalba“ vyksta rugsėjo 13-27d.ir kviečia visus gyventojus dalyvauti, domėtis ir įsitraukti patiems, organizuojant akcijas. Kasmet visoje Vokietijoje vyksta apie 2000  renginių, skatinančių prisidėti prie sąžiningos prekybos. Vokietijos Kolpingiečiai jau daugelį metų taip pat aktyviai dalyvauja šioje akcijoje.

Lietuvos Kolpingo draugija priklauso pasauliniam Kolpingo tinklui, kuris jau 50 metų aktyviai remia besivystančias šalis bei sąžiningos prekybos projektus Afrikoje, Azijoje ir Pietų Amerikoje.

Šiais metais, Kauno ir Lipės apskritis (Vokietija) mini 30 metų bendradarbiavimo jubiliejų, rugsėjo 16-22d. vyks Vokiečių dienos Kaune. Taip sutapo,kad ta proga ir Lietuvoje veikiančios Kolpingo institucijos – draugija, kolegija bei darželis ir pradinė mokykla organizuoja „Kolpingo kiemelį“ ir rugsėjo 20d. kviečia į renginius bei vaišintis Kolpingo sąžiningos prekybos ženklu pažymėta kava

 

2019 m. rugsėjo 20 d.
A. Jakšto g. 6, Kaunas

PROGRAMA

12:00 – 18:00 val. Kolpingo kiemelis

(batutas vaikams, spalvotos kreidelės, laimės ratas ir kt.)

TATICO kavos degustacija

12:00 – 13:30 val. Filmo „Tavo grožis nevertas nieko“ (2012) peržiūra / „Deine Schönheit ist nichts wert“

BAVARIJOS SALĖ

14:00 – 16:00 val. Diskusija „Profesinis mokymas darbo vietoje: ar esame tam pasiruošę?“ / Diskussion „Berufliche Ausbildung am Arbeitsplatz: sind wir bereit dafuer?“

Registracija: https://bit.ly/2XYxuVB

BAVARIJOS SALĖ

16.00 – 16.30 val. Kūrybinis performansas „Elegancija prieš vartotojiškumą“

Mados dizainerė, VMLR Dailės ir Dizaino studijų vadovė Loreta Andriukaitienė

KOLPINGO KIEMELIS

16:30 – 18:00 val. Filmo „Superego ir Tu“ (2014) peržiūra /  „Über-Ich und Du“

BAVARIJOS SALĖ

Apie filmus:

„Tavo grožis nevertas nieko“ (2012)

Dvylikamečio Veyselio šeima – imigrantai, kasdien susiduriantys su integracijos į Austrijos gyvenimą problemomis. Mokykloje sunkiai vokiškai kalbantis Veyselis – drovus atsiskyrėlis, „probleminis“ mokinys. Kai namų darbams berniukui užduodama išmokti padeklamuoti eilėraštį, Veyselis pasirenka savo mėgstamiausiąjį – „Tavo grožis nevertas nieko“, sukurtą Asiko Veyselio – žymaus turkų poeto, kurio garbei pavadintas ir pats berniukas. Kaimynas padeda jį išversti į vokiečių kalbą ir išmoko, kaip teisingai tarti vokiškus žodžius. Tačiau, kai tik Veyselis sukaupia drąsą padeklamuoti juos savo slaptai meilei Anai, visus planus sujaukia imigracijos policija.

„Superego ir Tu“ (2014)

Nikas Gutlichtas, vertingų knygų parūpinantis gudrutis iš proletarų šeimos, įklimpo į skolas, tad yra priverstas slapstytis. Atsitiktinumas jį atveda į talentingo ir garsaus psichologo Kurto Lėdigo namus. Šis, nepaisydamas senatvinio užmaršumo, patologinės virtuvės fobijos ir trūkčiojančios akies, kaip įmanydamas priešinasi suplanuotam perkraustymui pas dukterį.

Daug nesvarsčius, Nikas pasamdomas jį prižiūrėti: Nikui tai – išsigelbėjimas, o Kurtui – galimybė netrukdomam ruošti pranešimą simpoziumui. Po vienu stogu netikėtai atsiduria du labai užsispyrę individualistai.

Tags: