Single blog

Prasideda tarptautinis jaunimo mainų projektas „Meniškumas ir nuoširdumas – priemonės keičiant pasaulį“

Portugalijos Kolpingo draugijai iniciavus naują tarptautinį jaunimo mainų projektą “Art and Heart – Tools to Connect People, Change the World” (lietuviškai – „Meniškumas ir nuoširdumas – priemonės keičiant pasaulį“), Lietuvos Kolpingo draugija džiaugiasi galėdama pakviesti mūsų šalies jaunimo atstovus prisijungti prie įdomių jo veiklų.

Š.m.liepos 1-3 d. Lamego mieste (Portugalijoje), kur yra įsikūrusi šios šalies Kolpingo draugija, vyko parengiamasis projekto susitikimas. Šį projektą kartu su koordinatoriais iš Portugalijos, vykdys Kolpingiečiai iš Lenkijos, Lietuvos, Slovėnijos ir Vokietijos. Lietuvos Kolpingo draugiją parengiamajame susitikime atstovavo Švietimo referentė Liauda Mažeikienė. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie projekto tikslą, priemones, finansavimo galimybes, reikalavimus dalyviams, buvo aptariami projekto etapai.

Šio tarptautinio jaunimo mainų projekto tikslas – paskatinti jaunimo solidarumą ir kūrybiškumą, atsakomybę už visuomenės ateitį, stiprinti jų socialinius įgūdžius pasitelkiant įvairias meninės išraiškos priemones, ugdant susidomėjimą kultūriniu gyvenimu. Dalyvauti šiame projekte yra kviečiami po 4 jaunuolius (18-25 m. amžiaus) ir po 1 jaunimo lyderį iš kiekvienos partnerės šalies, bendrai projekto veiklas vykdys 25 dalyviai.

Šis projektas susidės iš trijų etapų: rugpjūčio 28 d.- rugsėjo 3 d. Portugalijoje (Lamego mieste); gruodžio 15 -21 d. Vokietijoje (Ingolstadt mieste) ir 2019 m. balandžio 3-9 d. Lenkijoje (Krokuvos mieste).

Pirmojo susitikimo metu Portugalijoje, istoriniame Lamego mieste, organizatoriai dalyviams žada surengti tarptautinį kultūrinį vakarą, suorganizuoti šokių užsiėmimą ir pakviesti dalyvius pristatyti savo nacionalinius šokius, gilintis į emigracijos ir socialinės įtraukties temą – aplankyti Socialinės įtraukties centrą, surengti orientacinį žaidimą, vizitą į parodą muziejuje ir kt.

Nekantriai lauksime jaunųjų dalyvių įspūdžių ir tikimės, jog jie ne tik praturtins vasaros nuotykių bagažą, bet ir įkvėps naujiems kilniems poelgiams savo šalyse.

Tags: