![](https://lkd.kolping.lt/wp-content/uploads/2019/07/FB_IMG_1449653427353_0.jpg)
„Veiksminga meilė gydo žaizdas, o tušti žodžiai tik gilina skausmą“
A. Kolpingas
Kaip kalbėti, kad tave išgirstų? Štai į tokį klausimą Kauno jaunimas ieškojo kuo tikslesnių atsakymų gruodžio 7 d. vykusiame seminare, kurį organizavo Lietuvos Kolpingo draugija kartu su Kauno miesto savivaldybe. Padėti jaunimui ugdyti viešosios kalbos įgūdžius ir pasidalinti praktiniais patarimais mielai sutiko UAB „Alfa idėjos ir technologijos“ specialistė Danguolė Kraskauskienė ir Kauno dramos teatro generalinis direktorius, aktorius Egidijus Stancikas.
Viešojo kalbėjimo temai aptarti yra skiriama nemažai dėmesio, apie ją moko įvairios oratorytės mokyklos, vedama daug mokymų, dėstoma paskaitų, šia tema parašyta nemažai knygų. Deja, „viešojo kalbėjimo iš vadovėlių neišmoksi“, teigė lektorė Danguolė Kraskauskienė. Prisiminę vaikystę, kada Kalėdų Seneliui darželyje sakydavome eilėraštukus, daugelis iš mūsų galime teigti, kad nesibaimindami kalbėdavome viešai. Paaugę šio įgūdžio nebeturime. Kaip pabrėžė lektorė, gebėjimas bendrauti ir įtaigiai kalbėti nėra įgimtas – jis ugdomas visą gyvenimą. Todėl į šį seminarą susirinkę Kauno vyresniųjų klasių moksleiviai ir studentai, turėjo puikią galimybę išbandyti save atlikdami įvairias praktines užduotis (trumpas prisistatymas, prisistatymo vertinimas, žinutės turinio formavimas).
D. Kraskauskienė akcentavo, kad itin svarbus kalbos turinys. Prieš kiekvieną susitikimą, ypač svarbų, būtina apmąstyti, ko norime pasiekti pokalbiu. Priklausomai nuo tikslo, turime apgalvoti ir paruošti turinį. Susirinkusiems buvo pabrėžta, kad „visos trumpos kalbos reiškia ilgą pasiruošimą“, t.y. kuo trumpesnė kalba, tuo ilgiau jai reikia ruoštis, kad per trumpą laiką pasakytume esminius dalykus. Kiekvieną turimą teiginį turime atsakingai apmąstyti ir pateikti tik stipriausius, esminius.
Kita vertus, ne vien tik turinys yra svarbus. Kalba turi būti suderinama su asmenybe. Svarbu ir tai, kaip kalbame, kokia yra kūno padėtis (stovėsena, gestai), balsas, akių kontaktas. Susirinkusieji sužinojo, kaip pristatyti save, kaip per keliasdešimt sekundžių pasakyti esmę, kaip palikti teigiamą įspūdį pašnekovui, kaip valdyti kūną ir emocijas pokalbio metu.
Savęs pažinimo, santykio su savimi temą plėtojo seminaro svečias aktorius Egidijus Stancikas. „Tik suvokę, kas mes esame, kokie esame toje aplinkoje, kuri mus supa, suvokę save santykyje su kitais, mes galime kreiptis į pasaulį, komunikuoti su juo“, jauniesiems klausytojams sakė E.Stancikas. Apie tai, kad reikia rasti laiko sau, savo patirties analizavimui ir minčių nuraminimui, seminaro svečias kalbėjo pateikdamas įvairius pavyzdžius ir pasiūlymus dvasinei veiklai – muzika, dailė, teatras, grožinė literatūra. Pasak E.Stanciko ši patirtis formuoja asmenybę. Tokią, kuri geba įsiklausyti, nes, kaip teigė aktorius, „pagrindinis kalbėjimo dalykas yra įsiklausymas“.
Seminaras „Kaip kalbėti, kad tave išgirstų“ yra baigiamasis projekto „Pažink Suprask Veik!“ renginys. Projektu, skirtu jaunimui, per įvairius mokymus ir praktinius užsiėmimus, buvo siekiama padėti pažinti save, savo psichologijos subtilumus, išmokti formuoti savo gyvenimo tikslus, kurti, generuoti idėjas, sužinoti pozityvaus bendravimo principus, sužinoti verslumo pradmenis. Projektą „Pažink Suprask Veiki!“ vykdė Lietuvos Kolpingo draugija, projketo rėmėjas – Kauno miesto savivaldybė.
Daugiau nuotraukų iš renginio rasite Draugijos facebook paskyroje: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1022622304456041.1073741835.84…